SVENSK KONSTÅKNINGS RANKING 2021/2022 - SINGELÅKNING
Morgondagartabellen för Ungdom 13 Flickor
Pl Namn Förening Elitserietävlingar Intern
tävlingar
Total-
poäng
Tie-breaking
2 4 6 8 1 2 Nord (3 bästa) 1a 2a 3e
1 Hanne Trulsson Malmö Konståkningsklubb 750 620 700 800       2 250      
2 Lilly Almgren-Lidman Föreningen Skating o Dance Academy 620 660 750 750       2 160      
3 Hedvig Rowland Lundvall Föreningen Solna Konståkning 540 800   700       2 040      
4 Leah Sundell Lerums Konståkningsklubb 580 750 660 620       2 030      
5 Nora Coppens Tibro Konståkningsklubb 700 700 620         2 020      
6 Alice Westling Kalmar Konståkningsklubb 380 580 580 660       1 820      
7 Vera Lindevret IFK Västerås Konståkningsklubb 420 540 540 580       1 660      
8 Leona Gebara Föreningen Solna Konståkning 800   800         1 600      
9 Hedda Hedström Föreningen Solna Konståkning 460 500   420       1 380      
10 Ester Norlander Föreningen Skating o Dance Academy 500 360 500         1 360      
11 Liss Gloudemans Tibro Konståkningsklubb 400 220 360 540       1 300      
12 Lovisa Bergman IFK Västerås Konståkningsklubb 210 400 400 460       1 260      
13 Ella Svärling Löfgren Viggbyholms Idrottsklubb 300 460 380 400       1 240      
14 Julia Sövelid Djursholms Allmänna Skridskoklubb 160 420 460 240       1 120      
15 Sophia Michelle Brauer Älta Idrottsförening   300 420 380       1 100      
16 Fanny Hoffman Stockholms Allmänna Skridskoklubb 360 340   300       1 000      
17 Sarah Johansson Tibro Konståkningsklubb 220 260 200 500       980      
18 Kate Karlsson Luleå Konståkningsklubb 340 240 210 360       940      
19 Nova Korventie Älta Idrottsförening 320 210 300 280       900      
20 Moa Bemervik Kalmar Konståkningsklubb 260 280 280 320       880      
21 Esther Ingvarsson Halmstads Konståkningsklubb 190 380 240 190       810 380    
22 Filippa Fovér Malmö Konståkningsklubb 280   190 340       810 340    
23 Tuva Storåkers Djursholms Allmänna Skridskoklubb 140 190 340 260       790      
24 Melanie Toivola Henriksson Djursholms Allmänna Skridskoklubb 240 320 180         740      
25 Fanny Szalkai Älta Idrottsförening 660             660      
26 Leija Simlund Vallentuna Konståkningsklubb 180 180 260 200       640      
27 Filippa Pierreville Malmö Konståkningsklubb 170 170 220 210       600      
28 Marie Svensson Västra Frölunda Konståkningsklubb 130 200 170 220       590      
29 Maja Magnusson Tibro Konståkningsklubb 200   320         520      
30 Ellen Lindeskär Uddevalla Konståkningsförening 150     180       330      
  Thilda Andersson Kungsbacka Konståkningsklubb               0