Tycker du om att rita eller är du duktig på grafisk design? Då är du välkommen att vara med i vår tävling! Loggan ska inspireras av distriktet Bohuslän Dal, konståkning, glädje, glöd och gemenskap.
-
-
Skapad: 19 APR 2022 19:07
Du kan antingen rita/måla ditt bidrag för hand eller använda ett grafiskt datorprogram.
Bidraget skickas in via mejl senast 31/05 2022
, ange “BDKF logo-tävling” i ämnesraden. Det går bra att bifoga ditt bidrag i valfritt format tex jpeg, gif, PNG, SVG eller PDF. Ange ditt namn och ett telefonnummer i mejlet med ditt bidrag. Ange även gärna din koppling till sporten och våra föreningar i distriktet.
Vänligen notera att BDKF förbehåller sig rätten till alla tävlingsbidrag. Ingen ersättning utgår för inlämnade bidrag. Vid behov kan BDKF även besluta om att det vinnande bidraget bearbetas så att det i detalj passar förbundet.
Vinnaren erhåller 2 stycken biljetter till Disney on Ice vid nästa föreställning i Göteborg och kommer att uppmärksammas vid BDKFs årsmöte
Dessutom kommer det att lottas ut 3 stycken tröstpriser till dem som har skickat in bidrag till tävlingen
Vi ser fram emot ditt bidrag
Bohuslän Dals Konståkningsförbund